Skupina Hmotnostní spektrometrie ÚOCHB AV ČR hledá spolupracovnici/spolupracovníka na pozici Analytický chemik, specialista na HPLC/MS

Pracovní náplň:

  • Spolupráce na vědeckých projektech zaměstnanců ústavu, komunikace se zadavateli
  • Vývoj HPLC/MS metod pro řešení specifických analytických problémů, nejčastěji kvantifikace nízkých koncentrací organických látek pomocí trojitého kvadrupólu
  • Měření vzorků, vyhodnocování dat, tvorba výstupů
  • Obsluha a údržba systému LC/MS (ExionLC/Qtrap6500, SCIEX)

Požadavky na kandidáta/kandidátku:

  • Vysokoškolské vzdělání přírodovědného nebo technického směru
  • Základní znalosti HPLC a hmotnostní spektrometrie, zkušenosti s LC/MS jsou výhodou
  • Samostatnost, spolehlivost, pečlivost a zodpovědnost
  • Schopnost komunikovat v anglickém jazyce

Co nabízíme:

  • Zajímavou práci v přátelském kolektivu
  • Zaškolení na moderních hmotnostních spektrometrech
  • 5 týdnů dovolené, 3 sick-days
  • Benefity – příspěvky na důchodové pojištění, stravování, kulturu a sport

Nástupní termín:

1. března 2019, případně podle dohody

Kontakt:

doc. RNDr. Josef Cvačka, Ph.D., e-mail: josef.cvacka@uochb.cas.cz, tel.: +420 220 183 303

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (www.uochb.cz) je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.

Skupina Hmotnostní spektrometrie spolupracuje s řadou vědeckých skupin a zajišťuje jim analytickou podporu v oblasti MS.