Od soutěže japonského ministerstva až po otázky spolupráce akademických pracovišť s komerční sférou – aneb rozhovor s výzkumníky z ÚVAFM OU

Dvojice výzkumníků Petr Hurtík a Marek Vajgl z ÚVAFM OU zaznamenala před nedávnem výjimečný úspěch. Zabodovala v mezinárodní soutěži vyhlášené japonským ministerstvem. Nejen výsledcích, které vedly k tomuto ocenění, ale i o otázkách impaktu výzkumu a spolupráci s komerční sférou v oblasti AI jsme si povídali s oběma hlavními protagonisty.

Pokračovat ve čtení

Za výzkumem do FNHK, aneb organičtí chemici a (nejen) molekulární biologové vítáni!

Řekne-li se „pracovní pozice ve výzkumu“, představí si většina uchazečů pozice na vysokých školách či Akademii věd, případně jiné veřejné výzkumné instituce, anebo průmyslový výzkum ve firmách. Výzkum se ovšem provádí i na jiných pracovištích, kam se v rámci našeho rozhovoru nyní podíváme – a totiž na půdu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Pokračovat ve čtení

Vědavýzkum.cz zve na III. ročník konference SCI-PO 2020 – veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací

Spolu s partnerským portálem Vědavýzkum.cz si vás dovolujeme pozvat na třetí ročník konference SCI-PO 2020 – veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Cílem konference je představit a diskutovat témata související s veřejnou politikou v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VVI). Tento rok je hlavním tématem internacionalizace vědy a mezinárodní aspekty vědní politiky.

Pokračovat ve čtení