Jak vytvořit úspěšný inzerát – část I: titulek

Titulek – resp. nadpis inzerátu – je zpravidla první kontakt uchazeče či uchazečky s danou pozici, hledá-li volné pozice prostřednictvím pracovních portálů. Prohlíží výpis inzerátů a na jeho základě se rozhoduje, zda danou pozici rozklikne či nikoliv. Je proto více než žádoucí věnovat tvorbě optimálního titulku patřičnou pozornost. Tímto dílem zahajujeme náš seriál, který by měl zájemcům napomoci vytvořit úspěšný inzerát.

Pokračovat ve čtení

MERIT láká (nejen) do středočeského kraje postdoky z celého světa – aneb MERIT v kostce

S programem MERIT Středočeského inovačního centra jsme se na webu ResearchJobs.cz mohli a stále ještě můžete setkat v podobě pětice inzerátů (MERIT1, …) Abychom doplnili kontext celého programu, vypravili jsme se za koordinátorkou programu u Středočeského inovačního centra paní Martinou Vycudilíkovou s několika otázkami. Pokud jste výzkumníci/výzkumnice působící v zahraničí, kteří mají čerstvě za sebou doktorské studium a uvažují o návratu do ČR, rozhodně si rozhovor přečtěte.

Pokračovat ve čtení

ChatPDF: povídejte si s impaktovaným článkem nebo třeba zadávací dokumentací…

Nedlouho po zpřístupnění online aplikace ChatGPT vznikla řada „mladších bratříčků“ této veleúspěšné aplikace. Jednou z nich je i ChatPDF, která – jak už název napovídá – umožňuje v reálném čase vést dialog o obsahu uživatelem dodaného PDF. Netřeba dodávat, že v akademické m prostředí či prostředí výzkumu se to textovými dokumenty v PDF formátu jen hemží: journalové nebo konferenční články, diplomové a dizertační práce, ale třeba také zadávací dokumentace nejrůznějších veřejných soutěží ve VaVaI, různé strategické dokumenty, směrnice, předpisy, … atp. Aktivní výzkumník/výzkumnice či akademický pracovník/akademická pracovnice tak často čelí nutnosti v krátkém čase zorientovat se v kvantech takových dokumentů. A právě v tom může aplikace typu ChatPDF pomoci.

Pokračovat ve čtení

Univerzita Karlova bude pomáhat spoluvytvářet Wikipedii

Praha 16. 1. 2023 – Partnerství a spolupráci při tvorbě internetové encyklopedie Wikipedie a při rozvoji vzdělávacího centra Didaktikon nastartovala Univerzita Karlova a Wikimedia ČR. Memorandum v pátek 13. 1. 2023 podepsaly představitelky obou institucí – rektorka UK Milena Králíčková a výkonná ředitelka Wikimedia ČR Klára Joklová.

Pokračovat ve čtení