Univerzita Karlova bude pomáhat spoluvytvářet Wikipedii

Praha 16. 1. 2023 – Partnerství a spolupráci při tvorbě internetové encyklopedie Wikipedie a při rozvoji vzdělávacího centra Didaktikon nastartovala Univerzita Karlova a Wikimedia ČR. Memorandum v pátek 13. 1. 2023 podepsaly představitelky obou institucí – rektorka UK Milena Králíčková a výkonná ředitelka Wikimedia ČR Klára Joklová.

Pokračovat ve čtení

Odstrartuje vědeckou kariéru vašich snů s CEITEC PhD School / Start your career in science with CEITEC PhD School

Zajímá vás biologie nebo chemie? Rádi se učíte, zkoumáte a objevujete nové věci? Chtěli byste se živit něčím, co vás baví a co zlepšuje životy lidí? Baví vás pracovat v mezinárodních týmech? Baví vás zjišťovat, jak něco funguje? Chtěli byste, aby vaše práce měla pozitivní dopad na naši planetu? Sníte někdy o tom, že objevíte doposud neexistující lék na nějakou nemoc?

Pokračovat ve čtení

Univerzitní HR LinkedIn nezajímá?

Mezi top deseti institucemi z ČR a SR podle počtu sledujících na LinkedInu jsou v žebříčku dokonce čtyři české univerzity, jmenovitě UK, VŠE, MU a ČVUT. Na LinkedIn profilech těchto institucí se ale s tématem HR ani s nabídkami akademických pozic příliš nesetkáváme.

Pokračovat ve čtení

Czech-French-AI Workshop

The French Embassy in Prague, the Czech Ministry of Foreign Affairs, Inria and the Czech Institute of Informatics, Robotics and Cybernetics CTU in Prague (Czech Technical University – CTU) organize the first Czech-French-AI Workshop on 12 and 13 September 2022 in Prague, Czech Republic.

Pokračovat ve čtení

„Women in Science: the gender variable“ – Panel discussion and documentary (14. 3. online / in person)

Why do we need gender balance in every area of science? What misconceptions and difficulties are women and girls facing?  In science systems and institutions, how do we move from mere gender awareness to effective and transformative actions? What are the key levers to trigger the necessary changes? The panel discussion will focus on sharing experiences between three speakers coming from different professional and cultural backgrounds and promote best practices from the field as triggers for real-life changes.

Pokračovat ve čtení