Přehled

Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i.

Praha 10 Uhříněves

vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa

Vědecký pracovník se zaměřením na genetiku a šlechtění genetických živočišných zdrojů

Datum nástupu:  Podle domluvy

Náplň práce:

  • Samostatná práce při řízení a uchovávání populací genetických živočišných zdrojů (GŽZ).
  • Provádění výpočtů populačních parametrů a dalších vyhodnocení u různých vlastností hospodářských zvířat na základě chovatelských (chovatelské záznamy o vlastnostech zvířat a rodokmenové údaje) a molekulárně-genetických údajů.
  • Využití těchto údajů při řízení chovu GŽZ. Vyhodnocování aktuálního stavu populací  a na základě toho doporučené konkrétní usměrnění plemenitby (např. navrhovaná konkrétní spáření), výběr jedinců pro kryokonzervaci a pod.
  • Studium odborné a vědecké literatury
  • Zpracování výsledků a publikační činnost

Požadujeme:

  • VŠ zemědělského/přírodovědeckého/matematického/statistického směru
  • Probíhající nebo ukončené doktorské studium v oboru šlechtění a chov hospodářských zvířat (HZ)
  • Výborná znalost zootechniky/chovu HZ
  • Odpovídající znalost základů genetiky a statistiky, výhodou znalost problematiky GŽZ
  • Schopnost samostatně publikovat a prezentovat výsledky
  • Pečlivost, samostatnost, spolehlivost, organizační schopnosti, schopnost práce v kolektivu
  • Znalost cizího jazyka podmínkou
  • Zájem o další vzdělávání se v oboru

Nabízíme:

  • Hlavní pracovní poměr
  • 5 týdnů dovolené
  • Samostatnou a odpovědnou práci
  • Zaměstnanecké benefity
  • Místo pracoviště Praha 10 Uhříněves

Bližší informace: Ludmila Zavadilová, tel. 267009608, 731 650 838
Přihlášky s profesním životopisem zasílejte na personální oddělení:  harvanova.jitka@vuzv.cz

Zdroj: http://www.vuzv.cz/index.php?p=nabidka_prace&site=default&article_id=639