Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i., Heyrovského nám. 2, 162 06 Praha 6 vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici

výzkumného a vývojového pracovníka do Oddělení rentgenové a neutronové strukturní analýzy.

Pracovní náplň:

Pracovník se naučí ovládat rentgenové přístroje, jimiž je oddělení vybaveno a bude se podílet na řešení stávajících výzkumných projektů v rámci ÚMCH. Mimoto si stanoví svůj vlastní výzkumný program. Používaná metody lze aplikovat v mnoha vědních oborech, například biologii, medicíně, materiálovém výzkumu a nanotechnologiích.

Naše oddělení je vybaveno dvěma přístroji, které umožňují využívat následující metody:

  • Rentgenovou práškovou difrakci (XRD/WAXS)
  • Maloúhlový rozptyl RTG záření (SAXS)
  • RTG reflektivitu (XRR)
  • Maloúhlový rozptyl RTG záření pro zkoumání povrchů “Grazing Incidence” (GISAXS)

Více o výzkumu na ÚMCH se zájemci mohou dozvědět z internetových stránek ústavu.

Požadujeme:

  • VŠ v oboru fyzikální chemie nebo fyziky
  • Zkušenosti s rentgenovými metodami jsou vítány
  • Zkušenosti v analýze dat
  • Znalost angličtiny
  • Nezávislost a spolehlivost

Nabízíme:

  • zajímavou práci v mladém a dynamickém vědeckém týmu v moderně vybavených laboratořích,
  • odpovídající mzdové ohodnocení,
  • 5 týdnů dovolené,
  • příspěvek na stravování,
  • dětskou skupinu (2-5 let),
  • možnost úpravy úvazku,
  • dotované jazykové kurzy.

Nástup: dle dohody

Uzávěrka přihlášek: 31. 7. 2020

Zájemci by měli předložit strukturovaný životopis, zdůrazňující zkušenosti, související s nabízenou pozicí, motivační dopis a seznam publikací nebo jiných výsledků dosavadní činnosti Ing. V. Fenclovi: fencl –at– umch.cz (osobní oddělení tel. (420) 296 809 385).