Přehled

Oddělení nanostrukturovaných polymerů a kompozitů

Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.  se sídlem v Praze 6, Heyrovského nám. 1888/2, vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici:

výzkumný a vývojový pracovník

do Oddělení nanostrukturovaných polymerů a kompozitů

Pracovní náplň:

Výzkumné aktivity Oddělení nanostrukturovaných polymerů a kompozitů se soustřeďují na syntézu, charakterizaci a studium vztahu tvorba-struktura-vlastnosti nanostrukturních polymerních systémů, např nanokompozitů obsahujících přesně definované stavební jednotky a parametry mezifází.
Uchazeč se bude zabývat výzkumem v oboru optimalizace termosetových kompozitů, tvorbou samouspořádaných struktur s využitím modifikovaných uhlíkových nanodestiček, včetně řízení parametrů mezifáze v analogických vláknových kompozitech.

Více informací o oddělení a výzkumných projektech naleznete na stránce oddělení.

Požadujeme:

  • ukončené doktorské studium (nebo před dokončením) chemického, nebo materiálového zaměření s výhodou v oboru fyziky, chemie resp. fyzikální chemie polymerů,
  • zkušenosti s prováděním jednodušších chemických postupů, např. funkcionalizace polymerů a nanočástic,
  • zkušenosti s výzkumem polymerních materiálů,
  • zkušenosti s interpretací výsledků základních metod charakterizací polymerních materiálů (GPC, NMR, FTIR, DSC, TGA, SAXS, WAXS, DMA, mechanické vlastnosti, aj.),
  • aktivní a tvůrčí přístup k řešení vědeckých a technických problémů,
  • schopnost samostatného uvažování a rozhodování,
  • ochota se neustále rozvíjet a učit se novým věcem,
  • znalost anglického jazyka (ústně i písemně),
  • výhodou je absolvování postdoktorské stáže v zahraničí,
  • výhodou je prokázaná publikační činnost a praxe v organické resp. anorganické syntéze.

Nabízíme:

  • pestrou a zajímavou práci v oblasti výzkumu nových materiálů v přátelském mezinárodním kolektivu
  • účast na mezinárodních a národních výzkumných projektech,
  • spolupráce na projektech s průmyslovými partnery,
  • možnost dalšího vzdělávání – semináře, kurzy, konference
  • flexibilní pracovní dobu, příspěvek na stravování, zaměstnanecké benefity, 5 týdnů dovolené, dětská skupina – možnost umístění dětí 2-6 let
  • možnost zahraničních stáží

Motivační dopis, CV obsahující přehled publikací zasílejte na e-mail: fencl@umch.cz (personální oddělení tel. 296 809 385).

Pro podrobnější informace o nabízené pozici kontaktujte, prosím, Ing. Ivana Kelnara, CSc. (kelnar@imc.cas.cz, tel. 296 809 330).

Uzávěrka přihlášek: 15. 10. 2020

Nástup: od 1. 11. 2020, případně dle dohody