Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i., Heyrovského nám. 2, 162 06 Praha 6 vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici

výzkumného a vývojového pracovníka do Oddělení biologických modelů.

Pracovní náplň :

výzkumná práce zaměřená na sledování interakce buněk s materiály určenými pro tkáňové inženýrství. Využívání široké škály metod molekulární a buněčné biologie se zaměřením na práci s primárními tkáňovými kulturami. Orientace v mezioborové tématice molekulární biologie – polymerní chemie.

Požadujeme :

  • VŠ vzdělání medicínského, biologického nebo biochemického směru (Mgr./Ph.D.),
  • praktické zkušenosti se základními metodami molekulární biologie, průtokové cytometrie, fluorescenční a laserové skenovací konfokální mikroskopie, případně biochemie,
  • zkušenosti s analýzou biologických dat,
  • praktické zkušenosti s prací s tkáňovými kulturami,
  • aktivní znalost angličtiny,
  • schopnost samostatně navrhovat experimenty, provádět je a zpracovávat výstupy.

Nabízíme:

  • zajímavou práci v mladém a dynamickém vědeckém týmu v moderně vybavených laboratořích,
  • odpovídající mzdové ohodnocení,
  • 5 týdnů dovolené,
  • příspěvek na stravování,
  • dětskou skupinu (2-5 let),
  • možnost úpravy úvazku,
  • dotované jazykové kurzy.

Nástup: od 1. 8. 2020

Uzávěrka přihlášek: 30. 6. 2020

Motivační dopis, CV obsahující přehled publikací a kontakty na dvě referenční osoby zasílejte na e-mail fencl. (-at-) umch.cz.
Pro podrobnější informace o nabízené pozici kontaktujte Olgu Janouškovou, Ph.D. janouskova (*at*) imc.cas.cz.