Skupina Bioinformatiky na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR v Praze 6 – Dejvicích přijme na částečný či plný úvazek odborného asistenta / odbornou asistentku (VŠ).

Náplň práce

  • zajištění každodenního chodu biochemické laboratoře (údržba, úklid, příprava bakteriálních médií, zásobních roztoků, kompetentních buněk, atd.)
  • základní technická asistence v laboratoři
  • odborná experimentální práce bude zahrnovat běžné molekulárně biologické a biochemické metody, exprese a purifikace proteinů a asistenci u konkrétních vědeckých projektů
  • exprese proteinů v bakteriích a purifikace proteinů dle standardizovaných protokolů laboratoře (afinitní chromatografie, gelová chromatografie, sds-page, atd.)
  • administrativa a objednávání produktů nezbytných pro chod laboratoře a experimenty

Požadavky

  • VŠ vzdělání v oboru chemie, biologie nebo jiném odpovídajícím oboru s minimálně roční praxí v oboru
  • perfektní zkušenost v oblasti základní laboratorní práce
  • pracovitost, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita, ochota učit se nové techniky
  • znalost anglického jazyka

Nabízíme

  • finanční ohodnocení dle platných mzdových předpisů s možností osobního příplatku
  • 5 týdnů dovolené + 3 dny indispozičního volna
  • příspěvek na stravné a penzijní připojištění
  • systém zaměstnaneckých benefit

Dodatečné informace

  • Termín nástupu: říjen/listopad 2020
  • Preferujeme nástup na částečný úvazek.
  • Pozice je vhodná pro rodiče na mateřské.
  • Možnost individuální domluvy a přístupu.

Kontakt

S případnými dotazy se obracejte na RNDr. Kristýnu Boušovou, Ph.D.: kristyna.bousova@uochb.cas.cz.

Přihlášky do výběrového řízení s krátkým motivačním dopisem (jedna A4 a strukturovaným CV) prosím zasílejte elektronicky na email kristyna.bousova@uochb.cas.cz.

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR / ÚOCHB (www.uochb.cz) je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.