Přehled

ELI Delivery Consortium AISBL

Účetní
Základní informace a popis pozice

Přehled pozice Účetní
Vybraný uchazeč bude odpovídat za vedení podvojného účetnictví a za každodenní účetní operace podle českých účetních standardů pro neziskové organizace a interních předpisů ELI.

The Extreme Light Infrastructure

The Extreme Light Infrastructure (ELI) je nejpokročilejší mezinárodní laserová výzkumná infrastruktura na světě. Poskytuje vědecké komunitě přístup k pokročilým laserovým technologiím poskytujícím zdroje ultraintenzivních vysokoenergetických paprsků částic a ultra-jasné záření v nejkratších časových intervalech.

Výzkumná centra ELI, umístěná v České republice a Maďarsku, jsou společně řízena pod záštitou  konsorcia ELI European Research Infrastructure Consortium (ELI ERIC) se sídlem v České republice. Po plném spuštění laserových systémů, bude mít ELI k dispozici unikátní nástroj umožňující průkopnický výzkum nejen v oblasti fyziky a materiálových věd, ale také v biomedicíně a laboratorní
astrofyzice.

Účetnictví v ELI ERIC

Hlavní odpovědností vybraného uchazeče bude komplexní vedení podvojného účetnictví podle českých účetních standardů. V této souvislosti bude vykonávat následující činnosti:

  • Hlavní kniha, účtování v účetním deníku
  • Otevírání a uzavírání účetních knih
  • Příprava roční účetní závěrky
  • Interní reporting
  • Příprava přiznání k DPH a ročního daňového přiznání
  • Kontrola a inventarizace účtů a majetku
  • Příprava a účtování odpisových plánů
  • Archivace účetních dokumentů
  • Evidence dodavatelských faktur, drobné hotovosti, bankovních výpisů, cestovních příkazů, interních účetních dokladů, evidence majetku a odpisů, evidence mezd.

Reportování a spolupráce

Účetní bude úzce spolupracovat s finančním manažerem a ostatními zaměstnanci ELI ERIC a ELI výzkumných center v České Republice a Maďarsku.

Požadované dovednosti a zkušenosti:

  • SŠ/VŠ ekonomického směru a praxe na účetní pozici po dobu nejméně 3 let.
  • Komplexní znalost a orientace finanční, účetní a daňové problematiky.
  • Smysl pro odpovědnost a přesnost, schopnost zvládat zadané termíny.
  • Přehled v SW aplikacích, zejména Excel, a zkušenosti s účetními softwarovými nástroji.
  • Dobrá znalost českého a anglického jazyka slovem i písmem. Maďarský jazyk výhodou.
  • Předchozí zkušenost s účetnictvím v neziskové organizaci výhodou.
  • Týmový duch v kombinaci s vynikajícími mezilidskými a komunikačními schopnostmi.
  • Připravenost příležitostně cestovat do výzkumného centra ELI v maďarském Szegedu.

Podmínky zaměstnání

  • Pozice je otevřená do doby než bude obsazena vhodným kandidátem
  • Nabízíme práci na plný úvazek
  • Pracovní smlouva na dobu určitou, na 3 roky, s možností prodloužení
  • Místo zaměstnání v Dolních Břežanech, Praha- Západ
  • Nabízíme plat odpovídající zkušenostem a dovednostem vybraného kandidáta.

Uchazeči by měli nejpozději do 31. května 2021 zaslat průvodní dopis, včetně stručného popisu zkušeností souvisejících s danou pozicí, a životopis na jobs@eli-laser.eu.

Všechny dotazy / informace kandidátů budou zpracovány důvěrně.

Vybraní uchazeči budou pozváni k účasti na pohovorech v průběhu května a června 2021.