Děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci vypisuje výběrové řízení na akademického pracovníka nebo pracovnici v pozici:

POSTDOKTORANDA/POSTDOKTORANDKY – zaměření na osvojování zděděných a/nebo menšinových jazyků

Projekt PPSŘ – Program na podporu strategického řízení Technické univerzity v Liberci

  • Pracoviště: Katedra anglického jazyka a Katedra německého jazyka Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci
  • Počet volných pozic:           1
  • Úvazek:                                 100 % (40 hod./týden)
  • Mzdové zařazení:                mzdová třída A3, dle Vnitřního mzdového předpisu, přiznání projektového příplatku v návaznosti na pravidla finančního zdroje
  • Pracovní smlouva:               na dobu určitou do prosince 2025, s možností prodloužení, v případě zahraničních zájemců je uzavření smlouvy vázáno na udělení víza
  • Nástup:                                  od září 2024, případně dle dohody
  • Přihlášku zaslat:                  nejpozději do 22. června 2024

Charakteristika:

Katedra anglického jazyka a Katedra německého jazyka hledají postdoktoranda či postdoktorandku se zájmem o výzkum osvojování zděděných a/nebo menšinových jazyků a/nebo různých forem jazykového kontaktu mezi dominantním a menšinovým nebo zděděným jazykem. Vzhledem k výzkumnému zaměření hostitelských kateder by tyto jevy měly být zkoumány buď v anglo-německém kontextu (tj. kde buď němčina nebo angličtina je v roli dominantního jazyka a druhým jazykem je jazyk menšinový nebo zděděný), anebo by kandidát či kandidátka měli být schopni komparace interakcí mezi třetím jazykem a převážně německým a převážně anglickým jazykovým prostředím.

Jaká bude Vaše náplň práce?

  • provádění původního výzkumu v oblasti osvojování menšinového a/nebo zděděného jazyka nebo jiných aspektů jazykového kontaktu v tematickém uspořádání zděděný/menšinový versus dominantní jazyk
  • spolupráce se členy fakulty a kolegy na interdisciplinárních projektech souvisejících s osvojováním jazyka a jazykovým kontaktem
  • šíření výsledků svého výzkumu formou publikací v akademických časopisech zařazených v databázi Web of Science do kvartilů Q1 nebo Q2
  • účast na výuce příslušných jazykových předmětů (v rozsahu max. 4×45 minut týdně)
  • příprava a podávání žádostí o granty ve spolupráci se svým mentorem či mentory a/nebo dalšími členy fakulty
  • konzultace s magisterskými studenty s relevantními výzkumnými profily
  • zapojení do aktivit dotyčných kateder

Požadujeme:

  • titul Ph.D. nebo jeho zahraniční ekvivalent v příslušném oboru lingvistiky získaný na jiné vzdělávací instituci než Technické univerzitě v Liberci nejpozději pět let před podáním přihlášky
  • seznam vědeckých publikací vedených v databázích Web of Science a/nebo Scopus, nejlépe publikací z oblasti osvojování jazyka a/nebo jazykového kontaktu
  • prokázání odbornosti alespoň v jednom z oborů lingvistiky, např. fonologie, morfologie, sémantiky nebo syntaxe
  • předchozí zkušenosti s výzkumem osvojování jazyka a/nebo jazykového kontaktu
  • znalost různých lingvistických metodologií, včetně kvantitativní a kvalitativní analýzy, a rovněž korpusové lingvistiky
  • dobré pedagogické schopnosti
  • znalost angličtiny i němčiny alespoň na úrovni CEFR C1, přednostně na úrovni C2
  • samostatnost, pracovní flexibilitu, odpovědnost

Co nabízíme:

  • 8 týdnů dovolené
  • pružnou pracovní dobu
  • závodní stravování
  • dětský koutek pro děti batolecího věku
  • dobrou dopravní dostupnost (zastávka MHD a tramvaje), parkoviště a krytá stání pro kola
  • možnost ubytování v zaměstnanecké ubytovně
  • příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění
  • jazykové kurzy ve Vnitřní jazykové škole a školení
  • zvýhodněné telefonní tarify

Zaujaly Vás výše uvedené informace? Pokud ano, pošlete prosím níže požadované dokumenty na e-mailovou adresu: volnamista@tul.cz nebo na adresu Technické univerzity v Liberci.

K přihlášce do výběrového řízení musí být přiloženy tyto dokumenty:

  • stručný životopis
  • motivační dopis
  • stručná charakteristika dosavadní odborné a pedagogické činnosti
  • doklady o ukončeném vzdělání a praxi, doklady o odborné způsobilosti a členství v odborných společnostech, případně hodnocení z předchozího pracoviště
  • seznam publikovaných odborných prací s případnými ohlasy za posledních 5 let
  • certifikát dokládající úroveň znalostí v anglickém a německém jazyce, případně univerzitní diplom z anglické a německé filologie; certifikát či univerzitní diplom není třeba předkládat v případě, kdy je uchazeč rodilý mluvčí

Informace k výběru vhodného uchazeče:

Výběrové řízení proběhne v prvním kole posouzením doručených dokumentů. V druhém kole bude veden osobní pohovor s vybranými uchazeči a uchazečkami. Předpokládaný termín jednání výběrové komise s uchazeči a uchazečkami je stanoven na 26. týden roku 2024.

O výsledku budou všichni uchazeči a uchazečky informováni nejpozději do 30 dnů od ukončení výběrového řízení.

Uchazeči a uchazečky jsou oprávněni požádat do 30 kalendářních dní od zveřejnění výsledků výběrového řízení prostřednictvím e-mailu: volnamista@tul.cz vyhlašovatele o vyjádření ke svým výsledkům v rámci výběrového řízení. Vyhlašovatel zašle do 30 kalendářních dní od obdržení žádosti písemné vyjádření k výsledkům.

Výběrové řízení je od 22. května 2024 zveřejněno na úřední desce Technické univerzity v Liberci (viz: https://www.tul.cz/univerzita/uredni-deska/kariera/) a na portálu MPSV (viz: https://www.uradprace.cz/volna-mista-v-cr), anglická verze je zveřejněna rovněž na portálech EURAXESS (viz: http://www.euraxess.cz/) a ResearchJobs (viz: https://www.researchjobs.cz)