Děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci vypisuje výběrové řízení na akademického pracovníka nebo pracovnici v pozici:

POSTDOKTORANDA/POSTDOKTORANDKY – zaměření na diverzitu travních porostů

Projekt PPSŘ – Program na podporu strategického řízení Technické univerzity v Liberci

  • Pracoviště:   Katedra biologie a ekologie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci
  • Počet volných pozic:           1
  • Úvazek:                                 100 % (40 hod./týden)
  • Mzdové zařazení:                mzdová třída A3, dle Vnitřního mzdového předpisu, přiznání projektového příplatku v návaznosti na pravidla finančního zdroje
  • Pracovní smlouva:               na dobu určitou do prosince 2025, s možností prodloužení, v případě zahraničních zájemců je uzavření smlouvy vázáno na udělení víza
  • Nástup:                                  od září 2024, případně dle dohody
  • Přihlášku zaslat:                  nejpozději do 22. června 2024

Charakteristika:

Katedra biologie a ekologie hledá nadšeného a motivovaného postdoktoranda či postdoktorandku se silným zázemím v oblasti environmentální mikrobiologie, který se připojí k našemu interdisciplinárnímu týmu na ambiciózním projektu (Příčiny poklesu diverzity travních porostů v chráněných územích v česko-saském pohraničí), který bude zaměřen na vztah mezi diverzitou travních porostů, půdními živinami a půdními makro a mikroorganismy.

Jaká bude Vaše náplň práce?

  • odběr půdních a rostlinných vzorků v chráněných územích v česko-saském příhraničí
  • vyhodnocení vztahů mezi diverzitou, produktivitou, obsahem živin v půdě a biomase a půdními baktériemi v travních porostech
  • hodnocení ekosystémových služeb travního porostu
  • řízení experimentálních a analytických pracovních postupů v rámci svého projektu
  • vytváření spolehlivých údajů pro publikaci v projektech, ke kterým jsou přiřazeni, a zaznamenávání všech údajů a výsledků do stanovených formulářů (papírových i elektronických)
  • publikování ve vysoce kvalitních vědeckých časopisech (Q1 nebo Q2)
  • účast na výuce relevantních předmětů
  • interakce a podpora ostatních členů skupiny
  • sdílení a diskuse o výsledcích s partnery a spolupracovníky

Požadujeme:

  • titul Ph.D. nebo jeho zahraniční ekvivalent v příslušném oboru získaný na jiné vzdělávací instituci než Technické univerzitě v Liberci nejpozději pět let před podáním přihlášky
  • vědeckou kvalifikaci v daném oboru
  • dobré pedagogické schopnosti
  • dobré komunikační schopnosti v písemném a mluveném projevu v anglickém jazyce
  • samostatnost, pracovní flexibilitu, odpovědnost

Co nabízíme:

  • 8 týdnů dovolené
  • pružnou pracovní dobu
  • závodní stravování
  • dětský koutek pro děti batolecího věku
  • dobrou dopravní dostupnost (zastávka MHD a tramvaje), parkoviště a krytá stání pro kola
  • možnost ubytování v zaměstnanecké ubytovně
  • příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění
  • jazykové kurzy ve Vnitřní jazykové škole a školení
  • zvýhodněné telefonní tarify

Zaujaly Vás výše uvedené informace? Pokud ano, pošlete prosím níže požadované dokumenty na e-mailovou adresu: volnamista@tul.cz nebo na adresu Technické univerzity v Liberci.

K přihlášce do výběrového řízení musí být přiloženy tyto dokumenty:

  • stručný životopis
  • motivační dopis
  • stručná charakteristika dosavadní odborné a pedagogické činnosti
  • doklady o ukončeném vzdělání a praxi, doklady o odborné způsobilosti a členství v odborných společnostech, případně hodnocení z předchozího pracoviště
  • seznam publikovaných odborných prací s případnými ohlasy za posledních 5 let
  • certifikát dokládající úroveň znalostí v anglickém jazyce (v případě zahraničních uchazečů se předkládá i certifikát dokládající úroveň českého jazyka)

Informace k výběru vhodného uchazeče:

Výběrové řízení proběhne v prvním kole posouzením doručených dokumentů. V druhém kole bude veden osobní pohovor s vybranými uchazeči a uchazečkami. Předpokládaný termín jednání výběrové komise s uchazeči a uchazečkami je stanoven na 26. týden roku 2024. O výsledku budou všichni uchazeči a uchazečky informováni nejpozději do 30 dnů od ukončení výběrového řízení.

Uchazeči a uchazečky jsou oprávněni požádat do 30 kalendářních dní od zveřejnění výsledků výběrového řízení prostřednictvím e-mailu: volnamista@tul.cz vyhlašovatele o vyjádření ke svým výsledkům v rámci výběrového řízení. Vyhlašovatel zašle do 30 kalendářních dní od obdržení žádosti písemné vyjádření k výsledkům.

Výběrové řízení je od 22. května 2024 zveřejněno na úřední desce Technické univerzity v Liberci (viz: https://www.tul.cz/univerzita/uredni-deska/kariera/) a na portálu MPSV (viz: https://www.uradprace.cz/volna-mista-v-cr), anglická verze je zveřejněna rovněž na portálech EURAXESS (viz: http://www.euraxess.cz/) a ResearchJobs (viz: https://www.researchjobs.cz).