Přehled

Fyziologický ústav AV ČR, v. v. i.

Oddělení Metabolismu bioaktivních lipidů hledá posilu do týmu na pozici:

Laborantky či odborného asistenta VŠ

Práce by zahrnovala běžné biochemické a molekulárně-biologické metody, práce s buněčnými kulturami a zvířaty a technickou asistenci v laboratoři.

Náplň práce zahrnuje zejména:

  • práci s buněčnými kulturami (primární a buněčné linie)
  • běžné biochemické a molekulárně-biologické metody (napr. ELISA, Western blot, PCR)
  • přípravu médií a zásobních roztoků pro práci v laboratoři
  • technickou asistenci v laboratoři
  • administrativu a objednávky

Požadavky:

  • SŠ/ VŠ vzdělání v oboru biochemie, molekulární biologie nebo jiném odpovídajícím oboru s minimálně roční praxí v oboru
  • znalost technik laboratorní práce
  • znalost práce se zvířaty výhodou, nikoli však podmínkou
  • pracovitost, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita, ochota učit se nové techniky
  • základní znalost anglického jazyka, komunikace s anglicky mluvícími členy laboratoře
  • znalost práce na počítači (Excel, Word) a základní vyhodnocování výsledků
  • Praxe v manipulaci s buněčnými kulturami BSL-1, BSL-2

Nabízíme:

  • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení
  • Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce
  • Zajímavou práci v tvůrčím akademickém prostředí
  • Odpovídající finanční ohodnocení
  • Nástup dle dohody
  • Závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele
  • 6 týdnů dovolené, zvýhodněné jazykové kurzy, parkování v areálu a mnoho dalšího

Nástup:  1. 7. 2021 nebo dohodou
Kontaktní osoba:  Bc. Marcela Tomášková, BBA
E-mail: marcela.tomaskova@fgu.cas.cz