Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i.
přijme pracovníka/pracovnici na pozici knihovník a datový manager
(pozice je vhodná pro absolventy/ky)

Náplň práce:
· příprava a revize dat pro převod ze stávajícího systému knihovny (WISIS) do nově zaváděného systému (v blízké době bude systém soutěžen)
· založení a správa data management plánů pro výzkumné projekty, správa open access dat
· komunikace s poskytovateli elektronických informačních zdrojů
· příprava dat pro předání do národních registrů (např. registr informací o výsledcích)
· správa fondu knihovny
· evidence a technický popis knihovních dokumentů
· katalogizace a rekatalogizace knihovních dokumentů

Požadujeme:
· VŠ vzdělání knihovnického směru, případně vyšší odborné vzdělání knihovnického směru
· znalost práce s kancelářskými aplikacemi MS Office, Google Workspace
· znalost anglického jazyka na úrovni B2, další jazyky výhodou
· zájem o práci v oborové knihovně (předešlá pracovní zkušenost na podobné pozici výhodou)
· příjemné vystupování, spolehlivost, pečlivost, systematičnost a komunikativnost

Termín nástupu: od 1. 5. 2024 (případně dle dohody)

Výše pracovního úvazku: 1,0

Nabízíme:
· spolupráci v rámci instituce realizující atraktivní vědecká témata v rámci domácích i mezinárodních projektů
· příjemné pracovní prostředí
· pružnou pracovní dobu
· možnost profesního a osobního rozvoje
· odpovídající technické vybavení
· odpovídající mzdové ohodnocení

Benefity:
· dovolená na zotavenou – 5 týdnů
· sick days – 4 dny
· závodní stravování
· možnost podnikového ubytování hotelového typu v areálu instituce
· příspěvek na penzijní připojištění
· příspěvek na soukromé životní pojištění
· výrobky a služby se slevou

Jak se přihlásit:
Zašlete svůj životopis, včetně motivačního dopisu, případně portfolia předchozí praxe na vanova@vukoz.cz.