Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, zastoupená děkanem fakulty, vypisuje výběrové řízení, dle Zákona o vysokých školách,

pro projekt Nové technologie pro translační výzkum ve farmaceutických vědách /NETPHARM,
reg. č. projektu CZ.02.01.01/00/22_008/0004607,

v rámci OP JAK, P 1: Výzkum a vývoj,
SC 1.1: Rozvoj a posilování výzkumných a inovačních kapacit a zavádění pokročilých technologií,

na obsazení pozice:

FaF_VZ1_22: Výzkumný pracovník/ce (junior), úvazek 0,8 FTE (80 %)

Místo výkonu práce: Hradec Králové

Náplň práce:

  • Samostatně provádí experimentální výzkumnou činnost v relevantní oblasti,
  • neprodleně eskaluje identifikovaná rizika na nadřízenou pozici,
  • LC-MS/MS analýza bariérových lipidů ve vzorcích kůže i kožních modelů, případně jejich analýza pomocí spektroskopických metod,
  • vývoj/zlepšování/validace LC-MS/MS metod pro různé podtřídy kožních lipidů fyziologických i patologických či jejich syntetických analog,
  • plánování experimentů a jejich koordinace v rámci týmu i se zahraničními spolupracovníky,
  • prezentace a publikace získaných výsledků v mezinárodním měřítku,
  • zapojení do přípravy návazných národních a mezinárodních projektů,
  • účast na klíčových aktivitách projektu s důrazem na aplikační potenciál.

Požadavky:

  • Výzkumný pracovník, u kterého uplynulo nejvýše 7 let od udělení jeho akademického titulu Ph.D. nebo jeho ekvivalentu (ekvivalent úrovně 8 dle ISCED)*.
  • Ukončené vysokoškolské doktorské studium (titul Ph.D.) v oboru chemického či biomedicínského zaměření na univerzitě v ČR nebo dosažení srovnatelného titulu na zahraniční univerzitě, a to nejpozději v den nástupu do zaměstnání.
  • Junior researcher H-index ≥ 3, min. 1 prvoautorská publikace (výhodou s IF ≥ 3), ukončené PhD studium, doporučující dopis od 2 odborníků v oboru (alespoň 1 ze zahraničního pracoviště), požadované vzdělání v příslušném oboru VZ, grantová činnost výhodou, aktivní znalost anglického jazyka.
  • Vědecká a publikační aktivita v oboru analytické chemie či biochemie.
  • Zkušenost s LC-MS/MS analýzou, zkušenost se zpracování biologických vzorků.
  • Výhodou jsou předchozí zkušenosti v oblasti analýzy, biochemie či biofyziky lipidů.
  • Výhodou je vzdělání a PhD v chemickém či biomedicínském oborů příbuzném s biofarmaceutickým výzkumem.

Další požadované dovednosti a vlastnosti:

  • Předpoklady pro výzkumnou činnost
  • Flexibilita, pečlivost a zodpovědnost
  • Organizační a komunikační schopnosti
  • Schopnost samostatné i týmové práce
  • Vysoké pracovní nasazení
  • Ochota dále se vzdělávat

Přihláška zájemce bude obsahovat:

  • Jméno a příjmení zájemce
  • Datum a místo narození zájemce
  • Státní příslušnost zájemce
  • Místo pobytu zájemce
  • Datum a podpis zájemce
  • Kontaktní telefon, e-mail

K přihlášce zájemce připojí tyto doklady:

  • Strukturovaný životopis (který bude obsahovat mimo jiné údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech)
  • Motivační dopis
  • 2 doporučující dopisy od odborníků v oboru
  • Ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  • Doklady o splnění ostatních požadavků a požadovaných dovedností
  • Informační povinnost a souhlas se zpracováním osobních údajů ve smyslu obecného nařízení o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 a zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění

Přihláška, včetně souhlasu se zpracováním osobních údajů, je k dispozici ke stažení na http://www.faf.cuni.cz.

Předpokládaná výše mzdy: 62 000 Kč (1,0 FTE)

Termín nástupu: od 1. 7. 2024

Pracovní poměr na dobu: na 1 rok, s předpokladem prodloužení smlouvy do 29. 2. 2028.

Pracovní úvazek: částečný (0,8 FTE)

Nabízíme:

  • Práci pro prestižní vzdělávací a vědeckou instituci Univerzity Karlovy
  • Zajímavou práci v rámci špičkového výzkumu v oblasti nových technologií pro translační výzkum ve farmaceutických vědách
  • Možnost podílet se na špičkovém výzkumu a být součástí mezinárodního interdisciplinárního týmu
  • Možnost spolupráce se zahraničními experty z celého světa
  • Odborný profesní růst a průběžné vzdělávání se v oboru s perspektivou dlouhodobého uplatnění ve vědě a výzkumu
  • Zahraniční, konference

Dále nabízíme:

  • Částečný pracovní úvazek (0,8 FTE)
  • 5 týdnů dovolené za rok + 5 dnů osobního rozvoje
  • Zvýhodněné volání pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky
  • Příspěvek na stravování a další příspěvky ze sociálního fondu (např. penzijní připojištění nebo soukromé životní pojištění, úroky z úvěru na bytové potřeby)
  • Možnost využití služeb Dětské skupiny FAFÍK (dětská skupina zřízená při Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové)
  • ČSOB motivační program (balíček nadstandardních výhod pro všechny zaměstnance)
  • Benefity UK (slevy a výhody pro zaměstnance UK u externích subjektů)

Přihlášku se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami zasílejte poštou nebo prostřednictvím e-mailu do 16. 5. 2024 do 14:00 hodin na adresu:

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové

Lenka Cermanová – Personální a mzdové oddělení

Akademika Heyrovského 1203/8

500 03 Hradec Králové

e-mail: hr@faf.cuni.cz

Obálku viditelně označte slovy „VŘ – projekt NETPHARM – FaF_VZ1_22: Výzkumný pracovník (junior)“

Přihlášky zasílejte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami, bez nich není Vaše přihláška úplná a nemůže být zahrnuta mezi žádosti dalších uchazečů na obsazované pracovní místo.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Kontaktní pracovník pro podávání informací k obsahu práce:

prof. PharmDr. Kateřina Vávrová, Ph.D. – Katedra organické a bioorganické chemie

tel.: +420 495 067 497

e-mail: vavrovak@faf.cuni.cz

Projekt Nové technologie pro translační výzkum ve farmaceutických vědách /NETPHARM, reg. č. CZ.02.01.01/00/22_008/0004607, je spolufinancován Evropskou unií.