Přehled

Fyziologický ústav AV ČR, v. v. i.

www.fgu.cas.cz

patří k předním výzkumným institucím v České republice. Ústav se zabývá výzkumem v oblasti fyziologie vč. patologické fyziologie, soustředí se především na studium mechanismů vzniku závažných onemocnění člověka. Oddělení chovu a zoohygieny laboratorních zvířat hledá posilu do týmu na pozici:

CHOVATEL/ KA LABORATORNÍCH ZVÍŘAT

Náplň práce zahrnuje zejména:

·      péče o laboratorní zvířata (zpravidla dvakrát do měsíce i práce o víkendech nebo svátcích)

·      sledování zdravotního stavu zvířat

·      samostatné provádění odborných úkonů

·      úklid a dezinfekce chovných a pomocných prostor

·      komunikace s vědeckými skupinami ústavu

·      vedení chovatelské dokumentace na PC

Požadavky:

·      středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

·      střední zemědělské, veterinární nebo biologické vzdělání výhodou (není podmínkou)

·      osvědčení o odborné způsobilosti k provádění pokusů na pokusných zvířatech, péči o pokusná zvířata
a usmrcování pokusných zvířat dle §15d odst. 4 zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání,
ve znění pozdějších předpisů (osvědčení není podmínkou, kurz je možné absolvovat na náklady zaměstnavatele nejpozději však do 6 měsíců od vzniku pracovního poměru)

·      základní znalost práce s PC

·      samostatnost

·      zodpovědnost

·      spolehlivost

Nabízíme:

·      stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce

·      práci na plný úvazek

·      jednosměnný provoz

·      nástupní mzda 23 000 Kč (po zapracování až 26 000 Kč) + příplatky za práci přesčas

·      pracovní smlouva na dobu určitou s možností prodloužení

·      příspěvek na stravování

·      5 týdnů dovolené + 1 týden dodatková dovolená, 3 dny sick days

Nástup: ihned nebo dohodou

Kontaktní osoba:  Bc. Marcela Tomášková, BBA

E-mail: marcela.tomaskova@fgu.cas.cz