Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
přijme zaměstnance na nově vytvořenou pracovní pozici

Odborný asistent Ústavu aplikované informatiky

Náplň práce

  • vlastní vědecko-výzkumná činnost
  • příprava a realizace vlastních výzkumných projektů, spolupráce s ostatními výzkumnými skupinami na fakultě
  • výuka odborných předmětů na Ústavu aplikované informatiky (www.prf.jcu.cz/uai)
  • modernizace studijních programů informatiky, příprava akreditačních materiálů
  • popularizace a rozvoj oboru informatika v českém výzkumném prostoru
  • sebevzdělávání a profesní růst – předpoklad budoucí habilitace v oboru informatika
  • rozvoj spolupráce s absolventy informatiky a jejich potenciálními zaměstnavateli
  • spolupráce s českými a zahraničními výzkumnými institucemi v oboru (úzká přeshraniční spolupráce)

Požadujeme

  • ukončené Ph.D. studium v oboru informatika, výpočetní technika, kybernetika, aplikovaná matematika nebo příbuzném oboru
  • samostatnou výzkumnou aktivitu doloženou odbornými publikacemi, účastí na konferencích či výsledky aplikovaného výzkumu
  • samostatnou pedagogickou aktivitu doloženou přehledem vyučovaných předmětů
  • znalost anglického jazyka (min. úroveň B2)
  • zkušenosti s projekty základního a/nebo aplikovaného výzkumu
  • velmi dobré organizační, pedagogické a komunikační schopnosti
  • schopnost samostatné tvůrčí a inovativní práce a zároveň týmové spolupráce, zodpovědnost, spolehlivost

Nabízíme

  • garance evropských standardů daných Evropskou chartou pro výzkumníky, https://euraxess.ec.europa.eu/euraxess/charter-code-researchers
  • důraz na profesní a osobní rozvoj (důraz na vědeckou tvůrčí volnost)
  • pracovní úvazek (ideálně HPP), nástup možný ihned nebo dle dohody
  • smlouva na dobu určitou (2 roky) s možností prodloužení
  • finanční podpora při počátečním rozvoji výzkumných aktivit
  • možnost zapojení se do již běžících výzkumných projektů
  • flexibilní pracovní doba 8 týdnů dovolené, výkonnostní odměny
  • příspěvek na stravování, zvýhodněné mobilní tarify a bankovní služby, Microsoft Office zdarma do soukromých zařízení, možnost využití univerzitní školky
  • jazykové a zaměstnanecké kurzy

Písemné přihlášky (životopis a motivační dopis) posílejte elektronicky na jobs@prf.jcu.cz do 31. 10. 2020. www.prf.jcu.cz