Výzkumná skupina Ivy Mozgové vznikla na Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra AVČR v lednu 2019. Studujeme epigenetické mechanismy, které jsou základem odpovědí rostlin na podmínky prostředí. Zajímají nás represivní komplexy Polycomb (PRC) – evolučně konzervované histon-modifikující proteinové komplexy, které řídí přechody vývojových fází u rostlin. Naším hlavním zaměřením je vývojový a metabolický přechod, ke kterému dochází během klíčení semen u kvetoucích rostlin, a role PRC při udržování identity buněk a reakcích na okolní podmínky. Jsme mladý mezinárodní výzkumný tým 14 lidí sedmi národností. Kombinujeme metody molekulární biologie a fyziologie rostlin s bioinformatickými nástroji. Aktuálně řešíme tři výzkumné granty. https://mozgovalab.umbr.cas.cz/

Náplň práce

  • každodenní péče o molekulárně-biologickou laboratoř, servis pro výzkumnou skupinu
  • doplňování materiálu, příprava roztoků a médií
  • objednávání chemikálií, laboratorního vybavení a materiálu, komunikace s dodavateli
  • pravidelná kontrola funkčnosti a čistoty zařízení, řešení závad, zajištění servisu a oprav
  • správa rezervačního systému přístrojů, komunikace se členy týmu
  • základní techniky molekulární biologie (gelová elektroforéza, western blot …)

Požadujeme

  • velmi dobré organizační a komunikační schopnosti
  • technickou zručnost, preciznost, zodpovědnost, spolehlivost
  • schopnost samostatné tvůrčí a inovativní práce a zároveň týmové spolupráce
  • aktivní znalost anglického jazyka
  • vzdělání v přírodních nebo technických vědách výhodou

Nabízíme

  • stabilní práci v příjemném a dynamickém kolektivu
  • pracovní úvazek 100% (HPP), nástup možný ihned nebo dle dohody
  • smlouvu na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení
  • flexibilní pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, výkonnostní odměny
  • příspěvek na stravování, zvýhodněné mobilní tarify a bankovní služby, Dětská skupina Motýl
  • příspěvek na volnočasové aktivity (Sodexo FlexiPass)
    důraz na profesní a osobní rozvoj, jazykové a zaměstnanecké kurzy
  • garanci evropských standardů daných Evropskou chartou pro výzkumníky, https://euraxess.ec.europa.eu/euraxess/charter-code-researchers
Případné dotazy na pozici směřujte na tomas.mozga@umbr.cas.cz.
Strukturovaný životopis s motivačním dopisem v anglickém jazyce zašlete do 31.08.2020 prostřednictvím tlačítka „ODPOVĚDĚT“.