CEITEC – STŘEDOEVROPSKÝ TECHNOLOGICKÝ INSTITUT

CEITEC (Středoevropský technologický institut) je mladé a dynamické výzkumné centrum specializující se na oblasti věd o živé přírodě, pokročilých materiálů a nanotechnologií. Centrum se úspěšně a rychle rozrostlo, opakovaně získává nejprestižnější granty Evropské unie a od samého počátku lze v regionu pozorovat výsledky jeho výzkumu. S ročním rozpočtem 30 milionů EUR a investicemi ve výši 220 milionů EUR se mu daří dosáhnout cíle stát se nedílnou součástí nejmodernější evropské vědecké sítě příbuzných oborů. CEITEC je také aktivní v ekosystému špičkových univerzit Evropské unie, jako je Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně, s přístupem k více než 60 tisícům studentů a ve spolupráci s předními evropskými a světovými univerzitami, veřejnými organizacemi i podnikatelskou sférou.

Za dobu své krátké existence se institutu CEITEC podařilo vybudovat si reputaci vynikajícího výzkumného centra, které patří mezi nejlepší v České republice a mezi nadprůměrné v Evropě. Úspěch institutu CEITEC lze připsat nejen moderním sdíleným laboratořím, ale hlavně lidem. CEITEC zaměstnává vynikající vědce z celého světa a je pravidelně hodnocen Mezinárodní vědeckou poradní radou (ISAB), což mu pomáhá udržet si úroveň vysokých mezinárodních standardů kvality výzkumu. CEITEC se snaží vytvářet motivující a dynamické mezinárodní vědecké prostředí s nejmodernější výzkumnou infrastrukturou a politikou otevřené komunikace i rovných příležitostí.

Výzkumné oblasti

Multidisciplinární povaha institutu CEITEC a integrace různých oblastí jako biologie, biotechnologie, pokročilé materiály a nanotechnologie z něj v České republice činí první výzkumné středisko svého druhu. Výzkum na institutu CEITEC konkrétně zahrnuje následující oblasti: pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie, pokročilé materiály, strukturní biologie, genomika a proteomika rostlinných systémů, molekulární medicína, výzkum mozku a lidské mysli a molekulární veterinární medicína.

Sdílené laboratoře

CEITEC poskytuje otevřený přístup ke 12 sdíleným laboratořím vybaveným nejmodernějšími technologiemi v oblasti nanotechnologií a živých věd. Špičkové vybavení je dostupné interním a externím uživatelům z akademické sféry i průmyslu na národní i mezinárodní úrovni. CEITEC disponuje následujícími sdílenými laboratořemi: Centrální laboratoř Kryo-elektronová mikroskopie a tomografie, CEITEC Nano, Národní NMR centrum Josefa Dadoka, Centrální laboratoř Proteomika, Centrální laboratoř RTG difrakce a Bio-SAXS, Centrální laboratoř Interakce a krystalizace biomolekul, Centrální laboratoř Nanobiotechnologie, Laboratoř multimodálního a funkčního zobrazování, Centrální laboratoř Genomika, Centrální laboratoř Buněčné zobrazování, Laboratoř rostlinného výzkumu a Centrální laboratoř Bioinformatika.

Naši lidé

Naši lidé jsou naší největší devizou. V roce 2018 zaměstnávalo celé konsorcium CEITEC přes 1 300 pracovníků z více než 40 zemí. Naši zaměstnanci pracují na téměř 300 probíhajících projektech a každoročně vydávají až 500 vědeckých publikací. Díky službě Welcome Office se o naše zaměstnance staráme od chvíle, kdy jsou k nám přijati. Welcome Office podporuje nové zaměstnance a pomáhá jim s hladkou adaptací na pracovišti. Vážně bereme také profesní rozvoj vědeckých pracovníků všech úrovní a nabízíme jim různé možnosti školení. Díky realizaci mezinárodní CEITEC PhD školy vychováváme novou generaci výzkumných pracovníků.
Více informací o CEITEC najdete na www.ceitec.cz / www.ceitec.eu.

CEITEC Masarykova univerzita
Kamenice 753/5
625 00, Brno – Bohunice

CEITEC Vysoké učení technické v Brně
Purkyňova 656/123
612 00, Brno – Královo Pole

Více informací na www.ceitec.cz

Aktuálně nabízené pozice