PROBĚHLO – ČEZ Inovační maraton (10. – 11. 11. 2016)

ČEZ Inovační maraton

Zajímají tě inovace a baví výzvy?

Skupina ČEZ nabízí šanci 30 vysokoškolákům a čerstvým absolventům, kteří se nebojí výzev a baví je hledat neobvyklá řešení.

Získej zkušenosti. Poznej fungování velké firmy. Seznam se s našimi lidmi. Nech se vést našimi experty inovačním procesem. Zapoj se do řešení reálného byznysového problému.

Nezáleží na tom, jaký obor studuješ, nebo jestli jsi čerstvým absolventem.

V průběhu 24hodinového nabitého programu se pod vedením našich expertů seznámíš s průběhem inovačního procesu. Naučíš se používat kreativní a inovační postupy, nástroje a techniky, které můžeš okamžitě aplikovat při řešení zadaného úkolu.

ČEZ Inovační maraton 2016 proběhne formou soutěže šesti týmů. Vaším úkolem bude během 24 hodin vymyslet řešení aktuálního reálného úkolu. Výsledná řešení jednotlivých týmů ohodnotí odborná porota. O ceně pro nejlepší tým ještě přemýšlíme; nechte se překvapit.

Prvním ročníkem ČEZ inovačního maratonu prošlo 30 studentů. Petr Pávek z ČVUT a člen vítězného týmu tuto zkušenost okomentoval slovy: „Nejvíce mě překvapilo, že lze kreativitu opravdu transformovat únavou. Osobně jsem si prvních 6 hodin myslel, že ‘plánované vymýšlení inovací’ je totální nesmysl a 24 hodin to trvá prostě proto, aby to znělo dobře. Nakonec mi to ale dávalo smysl.“

Vítězný tým si po celou dobu udržel dobrou náladu a s únavou statečně bojoval, což si pochvaluje i jeho kapitánka Anna Fabíková z VŠE: „V týmu panovala dobrá nálada, vůbec jsme se nehádali. Měla jsem asi jen jednu krizi, ze které mě kluci vytáhli svými bláznivými nápady.“

Nápady studentů jsou detailně rozpracovávány stratégy Skupiny ČEZ, která bere zapojení studentů jako zapojení odborných externistů do projektu. „Všechny týmy přišly s inovativními myšlenkami. Sledovat studenty při práci a slyšet konečné nápady pro nás bylo nesmírně inspirativní zkušeností. Je vždy zajímavé slyšet nápady lidí, kteří nejsou s energetikou a ČEZem nijak svázáni,“ řekl Petr Štulc, ředitel rozvoje podnikání ČEZ ESCO, a.s.

Zajímají vás další dojmy? Přečtěte si rozhovor s minulým účastníkem a současným zaměstnancem ČEZ Tomášem Povejšilem.

2. ročník ČEZ Inovačního maratonu se uskuteční 10. – 11. 11. 2016. v Praze

Chci se přihlásit