Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., výzkumná infrastruktura Česká literární bibliografie, vyhlašuje veřejné výběrové řízení na obsazení následující pracovní pozice:

Výzkumník v oblasti digital humanities

  • Náplň práce: kvantitativní či statistický výzkum a analýzy dat České literární bibliografie a souvisejících zdrojů domácích či zahraničních; podíl na jejich prezentaci (web, odborné konference atp.), účast na projektech výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie, popř. příprava projektů nových

  • Úvazek 1,0; místo výkonu práce Praha; pracovní poměr na dobu určitou (max. 3 roky) s možností prodloužení; předpokládaný nástup: léto 2019 nebo dle dohody.

  • Minimální požadavky: vysokoškolské vzdělání; základní orientace v problematice digital humanities; analytické myšlení; schopnost týmové práce; zájem o problematiku nových médií, IT a databází; ochota učit se novým věcem

  • Výhodou: orientace v IT technologiích; základní orientace v problematice knihovnických datových formátů (MARC21, RDA atp.); programátorské dovednosti na úrovni čtení a úprav existujících skriptů (výhodou znalost práce s regulárními výrazy, základy SQL, R, popř. Pythonu); pokročilé znalosti MS Excel (textové funkce, komparování dat); zkušenosti s analýzou a vizualizacemi datových souborů; zkušenost se správou webů (WordPress); vzdělání v oboru literárněvědné bohemistiky či jiné filologie, informační vědy a knihovnictví, studií nových médií či příbuzném

  • Nabízíme: zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky, práci na inovativním vědeckém záměru, zaměstnanecké benefity (jazykové kurzy, stravenky, pět týdnů dovolené, pružná pracovní doba, možnost home office, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR).

Přihlášky obsahující strukturované CV a motivační dopis zašlete na e-mail literatura@ucl.cas.cz či poštou na adresu:

Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.
sekretariát
Na Florenci 1420/3
110 00 Praha 1.

Obálku označte „Výběrové řízení – ČLB“.

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 5. 5. 2019

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚČL AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat.

Výběrová komise může na základě individuálních okolností navrhnout zaměstnání některého z uchazečů na snížený úvazek.

Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování a uchování vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou.

Kontaktní osoba:

Mgr. Petr Plecháč, Ph.D., vědecký tajemník ÚČL AV ČR, v. v. i.

plechac@ucl.cas.cz

tel. +420 222 828 115; +420 222 828 148