Přehled

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV JU)

přijme pracovníka na pozici

SABBATICAL (Vědecký Pracovník – pozice hostující profesor)

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Fakulta rybářství a ochrany vod vypisuje výběrové řízení za účelem přijmutí zahraničního experta, profesora k realizaci tvůrčího volna (sabbatical).

Náplň práce/očekávané přínosy:

  • Podpora zvyšování kvality a prestiže stávajících výzkumných směrů;

  • Podpora zapojení FROV JU do mezinárodních projektů, konsorcií apod.;

  • Spolupodílení se na formování strategie FROV JU ve vztahu k realizovanému výzkumu;

  • Podpora Ph.D. studentů formou předávání zkušeností;

  • Realizace vědecké práce – práce na publikacích apod.

Požadujeme:

  • Akademický titul profesor v oboru, který je v souladu se směry rozvíjenými na FROV JU (www.frov.jcu.cz);

  • Odpovídající zahraniční renomé;

  • Doporučený H index ≥ 20;

  • Zkušenosti s řešením vědeckých projektů a vedením výzkumných týmů;

  • Organizační schopnosti, spolehlivost, samostatnost, komunikativnost;

  • Hostující profesor musí mít ve vztahu ke kmenovému zaměstnavateli vyřízeny veškeré náležitosti související s realizací tvůrčího volna (placené, částečně placené nebo neplacené volno poskytované za účelem vědecké práce, sebevzdělávání, práce na publikaci, psychohygieny apod.).

Nabízíme:

  • Zajímavou práci v mezinárodním kolektivu;

  • Příjemné pracovní prostředí v nově vybudovaných prostorách fakulty;

  • Další zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, stravenky, univerzitní školka, asistence při zajištění ubytování).

Nástup: možný ihned

Délka pracovního poměru: na dobu určitou (min. 3–12 měsíců)

Pracovní úvazek: 1,0

Nástupní hrubá mzda: smluvní mzda min. 65 000 Kč měsíčně (dle Mzdového předpisu JU)

Místo výkonu práce (dle zaměření a požadavku hostujícího profesora):

Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický, Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany

Ústav akvakultury a ochrany vod, Husova tř. 458/102, České Budějovice 370 05

Ústav komplexních systémů, Zámek 136, 373 33 Nové Hrady

Strukturované životopisy spolu s motivačním dopisem a kopii dokladu o nejvyšším ukončeném vzdělání zasílejte Ing. Mirce Průšové na e-mail mprusova@frov.jcu.cz nebo na adresu Fakulta rybářství a ochrany vod, děkanát FROV JU, Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany nejpozději do 15. 6. 2018.

Více informací na http://www.frov.jcu.cz/cs/home-button/uredni-deska/volna-pracovni-mista