Hledáme nového kolegu/ kolegyni do patentového oddělení, který/á bude spolupracovat na ochraně nejnovějších technologií na světě, zejména bude zodpovídat za problematiku patentů a ochranných známek.

Na této pozici dáme šanci i absolventům technického oboru se zájmem o problematiku patentů.

Popis pozice

Vašim úkolem na této pozici bude zejména vyhledávání v databázích patentů a ochranných známek. Příprava podkladů pro psaní patentových přihlášek. Vedení a pravidelná aktualizace interní patentové databáze a sledování nových patentů a trendů v oblasti elektronových, iontových a rentgenových zobrazovacích a obráběcích zařízení.

Hlavními úkoly tak budou

  • Příprava podkladů pro psaní přihlášek ochranných známek a patentů
  • Vyhledávání v patentových a známkových databázích Espacenet, Google Patents, TMView
  • Třídění a vedení interní databáze patentů a ochranných známek a hlídání termínů pravidelných poplatků
  • Monitorování trhu a sledování vývojových trendů v oboru
  • Spolupráce a komunikace s externími patentovými kancelářemi, komunikace s patentovými úřady

Požadujeme

  • VŠ vzdělání, zároveň zájem o problematiku duševního vlastnictví
  • Obecný přehled v technických oborech (fyzika, strojírenství, elektro)
  • AJ mluvená středně pokročilá, písemný projev pokročilá
  • Zájem učit se novým věcem
  • Analytické myšlení
  • Schopnost pracovat samostatně a zároveň komunikovat v rámci týmu

Nabízíme

Pestrou práci v týmu vysoce kreativních lidí v mezinárodní hi-tech firmě s centrem v Brně
Samostatnou, tvořivou a odpovědnou práci na zajímavých projektech
Moderní pracovní prostředí, příjemný kolektiv
Aktivní využití angličtiny, zároveň možnost zdokonalit se v pravidelných jazykových kurzech
Flexibilní pracovní doba
5 týdnů dovolené, Multisport a ActivePass karta, výhodný mobilní tarif, zázemí pro cyklisty i kávomilce, finanční bonusy, firemní akce a další….
Pracoviště v Brně – Kohoutovicích
Nástup možný ihned
Našel/našla jsi, co hledáš? Pak nám pošli svůj životopis a motivační dopis na jobs@tescan.com  (zajímá nás, co hledáš, případně co očekáváš od nového zaměstnání).