Superlasery pro skutečný svět – to je hlavní poslání laserového centra HiLASE. Nachází se v Dolních Břežanech u Prahy a je součástí největšího ústavu Akademie věd České republiky, Fyzikálního ústavu. Jeho mezinárodní tým se zabývá vývojem laserových technologií pro high-tech průmysl. Výzkumné centrum je nositelem prestižního projektu HiLASE Centre of Excellence historicky první výzvy programu Evropské komise Horizon 2020 „WIDESPREAD Teaming“. Laserové centrum ELI-Beamlines je unikátní zařízení postavené pro český i mezinárodní vědecký výzkum – pro uživatele, kteří provádějí experimenty základního a aplikovaného výzkumu s využitím čtyř ultraintenzivních laserových systémů, které budou postupně uváděny do provozu. Společně nyní hledáme nového kolegu:

PORADCE PRO OBLAST ETIKY

Náplň práce:

  • Zajištění agendy etiky spojené s realizací projektů vědeckých center ELI-Beamlines a HiLASE
  • Koordinace přípravy etického kodexu
  • Monitorování aktivit projektů, poskytování poradenství v oblasti etických otázek
  • Zajišťování souladu s interními etickými standardy a mezinárodními standardy (zejm. v rámci programu Horizon 2020)
  • Příprava pravidelných reportů s ohledem na etické aspekty v rámci realizovaných projektů
  • Zastupování center HiLASE a ELI-Beamlines v rámci Etické komise Fyzikálního ústavu

Požadujeme:

  • Práce na částečný úvazek (k jednání)
  • VŠ vzdělání
  • Vysoký morální kredit a bezúhonnost
  • Praxe v oblasti fotoniky a laserů výhodou
  • Dobré organizační, komunikační a prezentační schopnosti
  • Znalost anglického jazyka na úrovni C1 dle CEFR
  • Časová flexibilita a samostatnost

Nabízíme:

  • Příležitost pracovat v unikátním vědeckém centru v rámci prestižních projektů
  • Atraktivní platové ohodnocení
  • Práci v příjemném prostředí s přátelským mezinárodním kolektivem
  • Atraktivní zaměstnanecké výhody
  • Pracoviště v moderní obci Dolní Břežany na hranici Prahy s dobrou dopravní dostupností a zázemím

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete prosím na email lakoma@fzu.cz motivační dopis v anglickém jazyce a strukturovaný profesní životopis (formát Europass).

Prosím uvádějte vždy následující text společně s Vaším e-mailem/dopisem, abychom mohli pracovat s Vámi zaslanými údaji:
Souhlasím, aby mé osobní údaje, zaslané FZÚ AV ČR, v.v.i. se sídlem Na Slovance 2, 182 21 Praha 8 byly v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., použity výhradně pro účely zprostředkování zaměstnání a vedení databáze uchazečů o zaměstnání. Souhlas je dán na dobu jednoho roku a lze jej kdykoliv písemně odvolat.